3 najlepsze akcesoria do tablic

Partnerzy czy pracownicy firm spotkają się, by wymienić informacje, zdobyć nowe umiejętności lub porozmawiać o wynikach pracy. Te są przekazywane tak, by mogła je przeczytać duża ilość osób zgromadzonych w sali. Często korzysta się więc z prezentacji wizualnych, a po ich zakończeniu przeprowadza się szkolenia. Pomocnym narzędziem są tablice suchościeralne. Jakie akcesoria do tablic trzeba kupić?

Na czym wyświetlić prezentację wizualną?

Ekrany projekcyjne są nieodłącznym elementem każdej sali konferencyjnej i auli wykładowych. Ekran trzeba dobrać tak, by spełniał swoje funkcje i w pełni pokazywał możliwości projektora. Kiedy wyświetlamy prezentację wizualną, zależy nam przecież na tym, by wszystkie kolory, odcienie i kontrasty były dobrze odwzorowane. Kupując ekran do projektora, zastanówmy się, czy potrzebujemy sprzętu przenośnego czy takiego, który na stałe będzie wisiał na ścianie. Jeśli przygotowujemy prezentację wizualną i chcemy ją pokazać zgromadzonym w sali, a nie ma w niej ekranu, przyda się przenośny ekran na trójnogu. Tego typu ekrany są przeznaczone dla podróżujących prelegentów, gdyż łatwo je rozłożyć i przenieść. W salach o różnym przeznaczeniu przyda się ekran rozwijany za pomocą rączki czy korby lub specjalnego mechanizmu. Kiedy chcemy wyświetlić prezentację wizualną, wystarczy go rozwinąć, a po skończeniu zebrania można go schować. Ekrany montowane do ściany na stałe będą idealnym wyborem gdy prezentacja wizualna zazwyczaj jest prezentowanej w jednej sali.

Zobacz również  Panele szklane. Wrocław ceni praktyczne rozwiązania

Co poza prezentacją wizualną? Kupujemy tablicę i akcesoria do tablic

W specjalistycznych sklepach znajdziemy wiele rodzajów tablic oraz potrzebne akcesoria do tablic. Możemy kupić tablicę porcelanową, której powierzchnia jest bardzo wytrzymała i odporna na zadrapania. Tablice lakierowane są nieco tańsze, ale mniej trwałe, więc można zamontować je w miejscach, gdzie nie są intensywnie eksploatowane. Do prezentacji wizualnych coraz częściej stosowane są tablice szklane wykonane z wysokiej jakości szkła hartowanego o grubości 6 mm, odpornego na zarysowania. Takie szkło jest bezpieczne w użytkowaniu, a jego powierzchnia jest całkowicie gładka, z nadrukowaną białą siatką z tyłu tablicy. Taka powłoka daje dobry kontrast pod mazaki, które można ścierać na sucho. Trzeba również dokupić akcesoria do tablic, czyli markery, środki czyszczące i gąbki. Taki zestaw to podstawa pielęgnacji. Po tablicy pisze się mazakami suchościeralnymi, a wyciera się je specjalną gąbką, która nie niszczy powierzchni tablicy. Dokupić można także suche chusteczki, gąbki magnetyczne (można je przymocować do tablicy), magnetyczne uchwyty do markerów oraz magnesy, które będą pomocne, gdy będziemy chcieli na tablicy umieścić zdjęcie czy plakat. Pamiętajmy, że do tablic suchościeralnych można używać tylko specjalnych markerów. Do mycia używa się środków czyszczących do tego przeznaczonych. Nie wolno używać rozpuszczalników, gdyż może to prowadzić do uszkodzenia powierzchni tablicy.

Zobacz również  Jak zachować bezpieczeństwo podczas używania kleju na gorąco? Poznaj 3 główne zasady

Wybierając ekran projekcyjny i tablicę, pamiętajmy, by dobrać ją do swoich potrzeb. Jeśli przygotujemy dobrą prezentację wizualną i przedstawimy ją na dobrym sprzęcie, z pewnością osiągniemy sukces. Do obsługi tablic kupmy specjalne akcesoria do tablic.