Co powinno znaleźć się na biurku?

Wbrew pozorom biurko jest jednym z najważniejszych elementów, przy którym spędza się nie tylko większość dnia w pracy, ale także w domu. Dlatego bardzo ważnym jest, aby zadbać o jego odpowiednie wyposażenie, zwiększając tym samym swój komfort. Jakie więc rzeczy powinny znaleźć się na biurku?

Drobne rzeczy

Segregator kartek papieru to jednak z najlepszych rzeczy, jakie mogą znaleźć się na biurku. Dzięki niezapisanym kartkom papieru Mo zna szybko i wygodnie dokonać nagłych notatek np. zapisanie numeru telefonu, adresy czy niespodziewanych pomysłów. Fizyczna kartka jest dużo wygodniejsza od wersji cyfrowej, która często po prostu jest niepraktyczna w tak prozaicznych sytuacjach jak krótkie notatki.

Koniecznie należy mieć przynajmniej kilka długopisów. Mogą być różnokolorowe jak i te zwykłe, błękitne i czarne. Długopisy często giną lub wyczerpują się. Jeżeli na biurku będziesz posiadać ich kilka, nie będziesz musiał ich pożyczać od współpracowników, a w dodatku t ty będziesz mógł im pomóc.

Wizytownik to jedna z tych niedocenianych rzeczy. Wszystkie kontaktu w wygodnym miejscu. Nawet, jeżeli masz wszystkie numery zapisane w telefonie komórkowym, wizytownik jest świetnym dodatkiem na każde biurko, które w dodatku może pomóc w nagłej potrzebie znalezienia numeru podczas rozmowy rzez telefon.

Zobacz również  Jak urządzić mini warsztat majsterkowicza?

Ergonomiczna podkładka pod mysz może zaoszczędzić się wiele bólu nadgarstka. Podkładka tego typu podtrzymuje nadgarstek w prostej pozycji, aby ten w wyniki wielo godzinnego pracy z myszką komputerową nie był zbyt obciążony, Tego typu podkładka powinna znajdować się w każdym burze!

Zadbaj o bezprzewodowość

Pozbądź się kabli ze swojego biurko. Klawiaturę i mysz zastąp tymi bezprzewodowymi. Pamiętaj, ze im mniej zbędnych rzeczy znajduje się na biurku, tym przyjemniej się pracuje. Zaoszczędzone miejsce przydziel jakieś innej, ciekawej rzeczy, np. kubkowi do kawy.

Jeżeli posiadasz telefon ze standardem ładowania Qi to zastanów się na ładowarką bezprzewodową. Wygląda ona jak zwykła podkładka, ale wystarczy położyć na niej smartfon, aby ten zaczął się ładować.

Lampka biurDesk lamp against waved background.kowa

Pracując w biurze wzrok męczy się z powodu sztucznego światła monitora. W dodatku sztuczne światło świetlówek niekorzystnie wpływa na drowie i samopoczucie. Na biurku postaw zwykłą lampkę z żarówkę LED, ale koniecznie o ciepłej temperaturze światła. Tego typu oświetlenie wprawia organizm w relaksujący nastrój i poprawia samopoczucie. Żarówki tego typu są zalecane do domowych warunków, gdzie człowiek zmęczony całodniową pracą chce odpocząć. Dlaczego więc nie wykorzystać potencjału żarówek LED w pracy?

Przyjemne rzeczy

Przynieś z domu kilak drobnych rzeczy, które myślami zabiorą cię z dala od biurowej monotonii. Takimi rzeczami z pewnością są:

  • Zdjęcie rodzinne, które przypomni ci miłe chwile,
  • Ulubiona maskotka, która poprawi ci humor, i może przyniesie szczęście,
  • Mały stylowy zegarek, który wyróżni się z biurowych akcesoriów
Zobacz również  Lampy w garażu - o czym trzeba pamiętać

Wszystko tak naprawdę zależy od ciebie. Pamiętaj, że biurko to twoje miejsce pracy i warto zadbać o jego wyposażenie tak, aby czas spędzony przy nim przebiegł dużo przyjemniej.