Co to jest hobok i kiedy się przydaje?

Czy ktoś wie, co to jest hobok? Jeśli nie, to zachęcamy do przeczytania poniższego tekstu, w którym każdy przekona się, że widział w swoim życiu niejednego hoboka oraz, że sam posiadał ich kilka. Co to więc jest ten hobok? Jest to najczęściej metalowy lub plastikowy zamykany pojemnik i wyposażony w 2 uchwyty do przenoszenia. Jego pojemność wynosi do 50 litrów i najczęściej używany jest do przechowywania gęstych cieczy i smarów. Hobok znajdziemy w każdym warsztacie samochodowy, zakładzie lakierniczym, przedsiębiorstwie produkcyjnym, a nawet we własnej piwnicy! Zastanówmy się zatem do czego jeszcze może przydać się hobok?

Po co komu hobok w domu?

Gdy za oknem robi się szaro i zimno warto zaopatrzyć się w nowy, metalowy i ocynkowany hobok z pokrywą – po co? Będzie idealny do ukiszenia własnoręcznie zrobionej kapusty. Jest tylko jeden warunek – hobok musi być bezwzględnie nowy i wyparzony. Zamiast metalu możemy użyć plastiku. A jeśli nie przepadamy za zapachem kiszonej kapusty, to na pewno znajdziemy miejsce dla hoboka w garażu lub piwnicy. Możemy w nim trzymać zarówno ścierki i plastikowe szczotki, jak i butelki z płynami i smarami czy puszki z farbą. Jest też doskonałym miejscem dla trzymania w nim większej ilości smarów czy olejów, jak również zapraw gipsowych i cementowych.

Zobacz również  Ciekawe efekty na ścianach - farby dekoracyjne

Do czego jeszcze przydaje się hobok?

Hoboki w kształcie sześcianu są często wykorzystywane jako pojemniki do przewożenia sadzonek kwiatów i innych roślin. W tych większych można jednocześnie i bezpiecznie przetransportować nawet kilkanaście sadzonek, a stawiając jeden pojemnik na drugim załadować nawet całą ciężarówkę. Tym samy sposobem możemy przywieźć ze sklepu ogrodniczego sadzonki do swojego ogrodu lub inne delikatne przedmioty. Jak wspomniano wyżej hobok to doskonały sposób na przechowywanie cieczy, więc możemy go wykorzystywać jako pojemnik na mokre śmieci, a metalowy jako miejsce na składowanie odpadów z ogrodu czy trawnika.

Z czego wykonany może być hobok?

Jak już wspomniano wyżej hoboki mogą być wykonywane z różnych materiałów. Mamy więc naczynia wykonane z metalu malowanego lub ocynkowanego ze ściąganą pokrywą z zaciskami i uszczelkami lub taką, która jest zamontowana na stałe i posiada jedynie otwory z korkami do nalewania – takie najczęściej używane są w przemyśle i produkcji. Drugą najbardziej popularną grupą są pojemniki wykonane z plastiku. W ich przypadku nie ma możliwości montażu zacisków na klapie stąd preferowane są do przechowywania materiałów sypkich i suchych. Ostatnia grupa hoboków to te wykonane z tektury z usztywnieniem z metalowych obręczy lub bez – te również przeznaczone są do produktów suchych.

Zobacz również  Przeznaczenie farby emaliowej

Czy hobok przyda się każdemu?

Oczywiście, że nie i nie w każdym domy się zmieści. Jeśli jednak posiadamy czworonoga, któremu kupujemy dużą ilość suchej karmy, to tekturowy hobok o pojemności kilku lub kilkunastu litrów będzie jak znalazł. Podobnie rzecz ma się z przechowywaniem piasku do kuwety lub siana, czy innych sypkich materiałów. Metalowe i plastikowe hoboki również znajdą zastosowanie w wielu domach, jako duże pojemniki do wspomnianych już ogrodów lub działek i domków letniskowych – tutaj doskonale sprawdzą się jak już wspominane uniwersalne i duże kosze na śmieci. Ale oczywiście należy się zastanowić, czy posiadamy miejsce i materiały, które moglibyśmy przechowywać lub przenosić w hoboku.

Więcej informacji: https://www.buehnen.pl/kleje/formy-kleju/hoboki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *