Dekoracje pokoju dziecięcego

Dekoracje do pokoju dziecięcego

Każdy rodzic wie, że pokój dziecka to połączenie funkcjonalności i ładnego designu. Powinien także odzwierciedlać charakter dziecka, dlatego musi być w nim wszystko co dziecko lubi. Dobrze byłoby gdyby był utrzymany w jednym stylu, najlepiej z jakimś motywem przewodnim. Interesujące wnętrze można uzyskać przede wszystkim dzięki różnego rodzaju dekoracjom. Można je kupić w sklepie lub wykonać samemu w domu.

Jakie akcesoria wybrać do pokoju dziecięcego?

Świetnym, ale również funkcjonalnym rozwiązaniem jest tzw. tipi. Istnieją dwa rodzaje takiego namiotu: mocowany do sufitu lub rozkładamy ze stelażem. Stwarza on doskonałe miejsce dla dziecka do zabawy lub czytania. Środek namiotu można wypełnić poduszkami i maskotkami, aby maluszkowi było wygodnie. Jest to w ostatnim czasie bardzo popularne akcesorium, a dzieci dosłownie oszalały na jego punkcie, stanowiąc jednocześnie miejsce zabawy, jak i kącik do wyciszenia.
Innym ciekawym i funkcjonalnym akcesorium okazuje się pufa. Brzmi to bardzo banalnie. Nie chodzi tu jednak o tą zwykłą powszechnie wszystkim znaną, lecz o wielki worek ze skóry wypełniony granulatem. Taką pufę można zakupić w przeróżnych kolorach i kształtach. Dla chłopczyka świetnie sprawdzi się w kształcie piłki, natomiast dla dziewczynki w kształcie kwiatka lub w motylki. Jest to niesamowicie przydatny mebel, dziecko może na nim zarówno siedzieć, jak i leżeć. Pufa dostosowuje się do ułożenia ciała malucha. Stworzy doskonałe miejsce do czytania, bawienia się lub oglądania bajki. Baldachim najlepiej sprawdzi się nad łóżkiem dziewczynki. Nawet nudne i nieładne łóżko zmieni się w łoże księżniczki, co sprawi wielką radość dziecku. Poza tym stwarza on ciekawy klimat w pokoju dziecka i czyni go ciekawszym.

Zobacz również  Jakie wybrać płytki podłogowe do łazienki

Jakie dekoracje wybrać do pokoju dziecka?

Podstawowym wyposażeniem każdego dziecięcego pokoju jest dywan. Ogrom możliwości jakie oferują ich producenci daje pewność, że każdy rodzic znajdzie odpowiedni dywan do pokoju swojego dziecka. Występują one w przeróżnych kształtach i kolorach. Ciekawe okazują się dywany w kwiatki, zwierzęta, motywy bajowe lub w kształcie puzzli. Hitem jednak są tzw. dywany play. Dzieciom szczególnie przypadnie do gustu dywan z nadrukiem miasta z lotu ptaka, który będzie doskonałym miejscem do zabawy. Innym ciekawym pomysłem jest dywan z nadrukiem boiska do gry w piłkę nożną.
Na dekoracje naścienne doskonale nadadzą się różnego rodzaju obrazki, ramki ze zdjęciami lub napisy z imieniem dziecka. Oczywiście ich wygląd zależy od charakteru pokoju. Plusem natomiast jest fakt, że sklepy są bogato wyposażone zarówno w ramki jak i obrazki. Dlatego każdy z pewnością znajdzie coś co będzie mu odpowiadało. Ciekawym rozwiązaniem są również naklejki naścienne, dzięki którym każdy pokój będzie wyglądał fantastycznie.
Inną, wydawać by się mogło banalną dekoracją, okazują się lampy. Mowa tu o wszystkich rodzajach, zarówno sufitowych, jak i podłogowych i naściennych. Wiadomo, że oświetlenie w pokoju dziecka jest bardzo ważne. Warto więc zainwestować w taką lampę, która oprócz tego, że da dobre światło, będzie również doskonałą dekoracją do pokoju dziecka. W ostatnim czasie furorę robią światełka Cotton Ball. Są to światełka w kształcie kolorowych kulek. Barwy można dobierać według uznania tak, aby pasowały do wnętrza. Świetnie sprawdzą się powieszone nad łóżkiem, na ścianie, bądź na karniszu. Będą ciekawie wyglądać, a dodatkowo stworzą dodatkowe światło w pokoju dziecka.

Zobacz również  Oświetlenie do salonu - dlaczego jest takie ważne?