Kleje przemysłowe – czym różnią się od zwykłych?

Zawsze każdy rodzaj kleju będzie substancją chemiczną, która ma za zadanie spoić ze sobą dwie powierzchnie w jedną. Z klei korzystamy bardzo często, zarówno w domu, w pracy, w biurze jak i w różnych gałęziach przemysłu. Mamy więc kleje zwykłe, do codziennego i prostego użytku jak i kleje przemysłowe.

Charakterystyka klejów przemysłowych

Kleje przemysłowe to kleje bardzo różnorodne ale i kleje specyficzne, które używa się w różnych gałęziach przemysłu. W związku z tym, że w różnych gałęziach przemysłu klei się różne powierzchnie, o różnych komponentach, wykorzystuje się kleje mające różne składniki i pozwalające na sklejenie różnych powierzchni ze sobą.
Do szybkiego łączenia małych elementów wykorzystuje się najczęściej kleje cyjanoakrylowe, do bardzo wytrzymałych konstrukcji potrzebne są kleje metakrylowe, do wszelkiego rodzaju zabezpieczeń wykorzystuje się kleje anaerobowe a do montażu różnych materiałów kleje na bazie polimerów.
Kleje przemysłowe są pełne substancji chemicznych, ponieważ są to kleje, które muszą sklejać bardzo ważne powierzchnie, które w żadnym przypadku nie mogą ulec rozklejeniu.

Przemysłowe klejenie na gorąco

W ofercie klejów przemysłowych można też znaleźć kleje typu HOT Melt. Są to kleje, które kleją powierzchnie na gorąco. Najczęściej tego typu kleje wykorzystywane są w budownictwie, przemyśle motoryzacyjnym, w poligrafii, klei się nimi kartony oraz materace.
Do klejenia na gorąco bardzo często wykorzystywany jest odpowiedni wąż do hot melt.

Zobacz również  Ochrona i dekoracja drewna na zewnątrz? (lakiery do drewna, lakiery zewnętrzne, lakier)

Jakie są różnice pomiędzy klejami przemysłowymi a klejami zwykłymi?

Kleje przemysłowe są klejami, w których składzie jest bardzo dużo substancji chemicznych, Są to kleje o bardzo mocnych zapachach, szkodliwe dla zdrowia ludzkiego, w przypadku gdy używane są bez żadnych zabezpieczeń. Bardzo często się też zdarza, że do używania klejów przemysłowych jest potrzeba zastosowania pewnych zasadniczych reguł, które pozwalają na ich korzystanie.
Przy wyborze odpowiedniego kleju przemysłowego bardzo ważny i istotny jest fakt, do czego dany klej będzie używany, jakie powierzchnie powinien on skleić. Niejednokrotnie nawet właściciele hurtowni, zanim zaproponują klientowi potrzebny mu klej, konsultują się z nim, jaki klej i o jakich dokładnie parametrach będzie mu potrzebny.
Przy odpowiednim wyborze kleju przemysłowego należy zwrócić uwagę na gęstość kleju, czas gęstnienia, łączenia i jego wysychania.
Zwykłe kleje nie mają aż takich obostrzeń tutaj wystarczy tylko dobrać odpowiedni klej do danej powierzchni, którą chce się skleić. Ponadto kleje zwykłe nie są aż tak bardzo szkodliwe dla człowieka.
Kleje zwykłe można używać w normalnych warunkach i nie potrzeba tutaj zachowywania szczególnej uwagi.
Dodać też należy, że kleje przemysłowe muszą być odporne na wodę, wysokie temperatury czy oleje i kwasy. Tego rodzaju klejami klei się przeróżne przemysłowe powierzchnie. Kleje przemysłowe tak jak i zwykłe kleje występują w płynie, żelu, sztyfcie czy jako masa.

Zobacz również  Profesjonalne malowanie łazienki. Na co zwrócić uwagę?

Po więcej informacji kliknij tutaj: https://www.buehnen.pl/one4all/weze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *