Łóżka kontynentalne czy standardowe?

Sen zajmuje nam około jednej trzeciej życia. Dodatkowo wyspany człowiek to wypoczęty i zdrowy organizm. Dlatego odpowiedni dobór łóżka jest tak istotny. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów i modeli łóżek z materacami lub bez. Coraz chętniej wybierane są łóżka kontynentalne. Czym się charakteryzują? Czy łóżka kontynentalne są lepsze od łóżek standardowych? Łóżko kontynentalne – które wybrać?

Czym charakteryzuje się łóżko kontynentalne?

Pewnie wiele osób nie słyszało takiego sformułowania jak łóżko kontynentalne, ale na pewno w sklepie widziało takie egzemplarze. Łóżko kontynentalne różni się od zwykłego przede wszystkim tym, że jest znacznie wyższe. Jest to różnica około 30-40 cm. Na łóżku kontynentalnym śpi się po prostu wyżej.

Łóżko kontynentalne posiada również duży zagłówek. Są to łóżka tapicerowane, które posiadają materac. Oprócz materaca wewnątrz znajduje się duża skrzynia na pościel lub inne rzeczy. Może to być skrzynia lub pojemniki wsuwane z boku lub od przodu.

Bardzo często łóżko wewnątrz skrzyni posiada dodatkowy materac. W jakim celu jest on tam umieszczony? Oczywiście dla wygody. Im grubiej, tym można się wygodniej wyspać.

Jak wybrać idealny materac do łóżka?

Łóżko to jedno, ale drugą ważną rzeczą jest odpowiedni materac. W przypadku łóżek kontynentalnych materac jest wbudowany. Do wyboru są łóżka z materacami bonellowymi i kieszeniowymi. Dodatkowo bardzo często dołączony jest także materac nawierzchniowy. Można go dopasować do własnych upodobań.

Zobacz również  Jak działają odkurzacze z funkcją mycia?

Jest wiele rodzajów materacy. Są materace miękkie, średnie i twarde. Każdy rodzaj oznaczony jest innym symbolem. Dobór materaca powinien być zgodny z wagą osoby na niej śpiącej. Ważne jest także to, czy dana osoba zmaga się z problemami związanymi z kręgosłupem.

Czasami wybierając niewłaściwy materac, można sobie zaszkodzić. Dlatego przez podjęciem ostatecznej decyzji, warto zapytać o radę sprzedawcę, który pomoże nam w wyborze najlepszej opcji.

Które łóżko jest lepsze – tradycyjne czy kontynentalne?
Wybór łóżka jest kwestią indywidualną. Zarówno jedno rozwiązanie, jak i drugie znajdzie swoich zwolenników i przeciwników. Łóżko kontynentalne jest bardzo wygodne. Posiada wysoki zagłówek, który jest świetnym oparciem podczas czytania książki czy oglądania telewizji.

Spanie wysoko nad podłogą jest także bardzo przyjemne, a dodatkowo wygodny materac zapewnia najwyższy komfort snu. Duży pojemnik może pomieścić nie tylko dodatkową pościel, ale także wiele innych rzeczy, które nie mieszczą się w szafie.

Łóżka standardowe dostępne są w wielu wzorach. Do tradycyjnego łóżka należy dokupić materac. Bardzo często łóżko takie nie posiada pojemnika, a więc przestrzeń pod łóżkiem się marnuje.

Najważniejsze jest to, aby łóżko było solidnie wykonane i tym należy się kierować podczas wyboru łóżka. Ważna jest także jego wielkość. Dla dwóch osób najmniejszym rozmiarem jest łóżko 140×200. Najlepszym rozwiązaniem jest łóżko 200×200, ale nie każdy może sobie niestety na takie pozwolić ze względu na ograniczoną powierzchnię.

Zobacz również  Rzeczy których nie powinieneś trzymać w garażu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *