Przegrody jako zabudowa balkonowa – zastosowanie i zalety

We współczesnym budownictwie coraz więcej bloków mieszkalnych cechuje się wspólną płytą balkonową. Architekci cenią sobie takie rozwiązanie ze względu na jego prostotę i atrakcyjny wygląd, jednak dla mieszkańców szklany pas balustrad często nie jest najbardziej praktycznym rozwiązaniem. Jak zwiększyć komfort, bezpieczeństwo i prywatność na balkonie? Rozwiązaniem Twojego problemu są przegrody balkonowe. W poniższym artykule przedstawiamy ich największe zalety oraz zastosowanie.

Co to są przegrody balkonowe?

Przegrody balkonowe to uniwersalne rozwiązanie w zakresie aranżacji przestrzeni przy mieszkaniu, skierowane zarówno do klientów indywidualnych, jak i deweloperów. Montaż takiej zabudowy jest stosunkowo prosty i nie zajmuje dużo czasu, a jej konserwacja nie sprawia żadnych problemów. Przegroda będzie skutecznie odgradzać Twój balkon od innych, co stanowi świetną osłonę przed niepożądanymi spojrzeniami sąsiadów czy przechodniów.

Dostępne w różnych wersjach nowoczesne przegrody do balkonu są nie tylko funkcjonalne, ale również pełnią funkcję dekoracyjną. W zależności od swoich potrzeb, możesz zdecydować się na przegrody aluminiowe lub przeszklenia, które uczynią Twój balkon cichym i przytulnym zakątkiem chronionym przed wiatrem i kurzem.

Zobacz również  Jak deweloperzy szukają działek?

Jakie korzyści dają przegrody balkonowe?

Przegrody balkonowe to praktyczny i estetyczny sposób na odgrodzenie się od sąsiadów, dzięki któremu zyskasz wiele różnych korzyści. Przeszklenia z aluminium lub szkła sprawią, że Twój balkon stanie się dodatkową przestrzenią domową, którą możesz wykorzystać do wypoczynku czy spotkań ze znajomymi, niezależnie od warunków atmosferycznych.

Przegroda na balkonie stanowi osłonę przed deszczem, wiatrem, promieniowaniem UV, hałasem i kurzem – od teraz będziesz cieszyć się możliwością korzystania z balkonu przez cały rok. Dodatkowa warstwa izolacyjna zapobiega utracie ciepła z mieszkania, a jednocześnie umożliwia regulację temperatury i wentylację.

Inwestycja w przegrody balkonowe na wymiar to również zwiększenie atrakcyjności apartamentu, co podniesie jego wartość rynkową i wzbudzi zainteresowanie wśród potencjalnych kupców lub najemców. Panele szklane Lumon mogą być dowolnie otwierane i zamykane, a także wyposażone w zasłony, które umożliwiają dozowanie światła słonecznego w miarę naszych potrzeb.

Przekonaj się, dlaczego warto wybrać przegrody balkonowe Lumon

Przegrody balkonowe Lumon to system bezramowych przeszkleń – oznacza to, że nie ma on żadnych widocznych pionowych słupków ani profili, które ograniczałyby widoczność i przepływ powietrza. Przegrody są wykonane z wysokiej jakości szkła hartowanego, które zapewnia bezpieczeństwo i trwałość na najwyższym poziomie. Montaż przegród balkonowych jest łatwy i prosty, a przeszklenia Lumon wykonane są z solidnych elementów montażowych, które posłużą Ci na lata.

Zobacz również  Ochrona i dekoracja drewna na zewnątrz? (lakiery do drewna, lakiery zewnętrzne, lakier)

Jesteś zainteresowany przegrodami balkonowymi Lumon i chcesz dowiedzieć się więcej o ofercie firmy? Skontaktuj się z doradcami, którzy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania i pomogą Ci wybrać najbardziej odpowiednie rozwiązanie do Twojego balkonu. Firma oferuje również bezpłatną wycenę projektu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *