Ekologiczne skoroszyty z tektury

Trudno wyobrazić sobie jakiekolwiek biuro bez sporej liczby skoroszytów. Łatwo w nich przechowywać dokumenty, porządkować je i archiwizować. Skoroszyty przydają się też uczniom w szkole – tyle dodatkowych kartek ksero, rysunków… Całe szczęście, że skoroszyty można kupić w wersji ekologicznej – tekturowej.

Cechy i przeznaczenie skoroszytu

Skoroszyty to teczki, których można używać oddzielnie, można je też wpinać w segregatory albo whaczać w specjalne szuflady do przechowywania dokumentacji. Mogą mieć specjalną perforację od zewnątrz i wąsy od wewnątrz teczki – te nadają się idealnie do segregatorów. Skoroszyty w wersji tekturowej mogą mieć dziurki pasujące na rozstaw ringów w segregatorze bezpośrednio na samej teczce, dzięki czemu stają się okładką dla dokumentów z perforacją w środku skoroszytu i mogą służyć uniwersalnie – do segregatorów albo spięte metalowymi wąsami – do samodzielnego użytkowania. Skoroszyty nadają się też do przedstawiania ofert biznesowych – karty nie latają luzem, robiąc nieprofesjonalne i nieestetyczne wrażenie.

Dzieci natomiast ucieszą się z oprawy swoich rysunków, prac szkolnych, a z czasem też luźnych notatek czy kartek ksero, którymi zwykle hojnie obdarowywani są przez nauczycieli.

Dlaczego skoroszyty z tektury są lepsze

Mamy skoroszyty plastikowe – z przezroczystymi okładkami albo właśnie tekturowe, które pod wieloma względami są lepsze od swoich nieekologicznych koleżanek. Tak naprawdę mają wszystkie zalety plastikowych (oprócz przezroczystej okładki, natomiast dużo miejsca na tej tekturowej pozwala precyzyjniej opisać zawartość) skoroszytów. Mogą występować w wielu kolorach, mogą być w wersji samodzielnych skoroszytów, wpinanych i whaczanych. Są też o tyle lepsze, że zapewniają większe usztywnienie zawartości. Plastikowe skoroszyty są giętkie i miękkie, a tektura gwarantuje więcej elegancji – szczególnie, że ekologiczne dodatki są w modzie (tak! Artykuły biurowe też mogą być modne!). No i najważniejsza zaleta – wytworzone są z papieru makulaturowego, a gdy ich czas w twoim domu czy biurze minie – mogą wrócić do recyclingowego obiegu.

Zobacz również  3 najlepsze akcesoria do tablic

Skoroszyty z tektury są praktyczne i eleganckie. Łatwo użyć ich we wszystkich funkcjach, w których sprawdziłyby się też te plastikowe, ale mamy pewność, że, będąc przy okazji elegantszymi, robimy coś dla Matki Ziemi.