Jak urządzić mini warsztat majsterkowicza?

Majsterkowanie to oraz popularniejsze hobby. Wielu ludzi chwyta za wałek czy pędzel i dokonuje napraw czy renowacji. Mini warsztat powinien być w każdym domu, gdyż nie ma domostwa, w którym nie trzeba czasami wkręcić śruby czy wymienić żarówki. Jak urządzić mini warsztat majsterkowicza i co powinno się w nim znaleźć?

Co powinno się znaleźć w warsztacie?

Wydzielona przestrzeń na przechowywanie narzędzi to idealne miejsce, w którym można ukryć wszystkie przedmioty, które przydają się podczas napraw. W ten sposób nie będą burzyły ładu domostwa, a w razie potrzeby szybko je znajdziemy. Przede wszystkim, musimy pamiętać o tym, by dbać o porządek. Gromadzenie niepotrzebnych przedmiotów to prosta droga do bałaganu. Jeśli nie chcemy nurkować w poszukiwaniu młotka, pistoletu do kleju czy przedłużacza, pomyślmy o sortowaniu i odpowiednim przechowywaniu narzędzi. Kupmy zawieszane tablice z przestawnymi mocowaniami, które pomieszczą wszystkie narzędzia dowolnych kształtów i rozmiarów. To bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż szybko znajdziemy odpowiedni śrubokręt i klucz, a rozłożone przedmioty nie będą się o siebie obijały, więc się nie zniszczą. Na większe sprzęty świetnie nadadzą się półki magazynowe. Postawmy na nich pojemniki, do których możemy włożyć małe przedmioty, na przykład śruby, nakrętki czy ręczny pistolet do kleju. Nie zapomnijmy o odpowiednim oświetleniu pomieszczenia. Potrzebne będzie górne źródło światła oraz mała lampa, która dodatkowo doświetli wybrany fragment warsztatu.

Zobacz również  Ciekawe efekty na ścianach - farby dekoracyjne

Jakie narzędzia są potrzebne w mini warsztacie?

W każdym domostwie powinny znaleźć się narzędzia, które są niezastąpione przy wielu domowych pracach i naprawianiu usterek, a ich obsługa nie wymaga ogromnej wiedzy ani specjalnego szkolenia. Wiertarka przyda się, gdy będziemy musieli coś przewiercić, wyciąć lub oszlifować. W zależności od potrzeb, wybierzmy udarową, bez udaru, kątową lub do specjalnych zastosowań. Zapalony majsterkowicz może wybrać wiertarkę udarową, która przyda się do obróbki materiałów twardych i kruchych, w tym materiałów budowlanych. Kompletowanie warsztatu trzeba zacząć od prostych narzędzi ręcznych. Potrzebny jest młotek, którym wbijemy gwóźdź czy wyburzymy ścianę. W skrzynce narzędziowej powinny się znaleźć także klucze w różnych rozmiarach. Przyda się także pistolet do kleju, który służy do nakładania kleju termotopliwego. Za pomocą klejów termotopliwych skleimy zepsute zabawki czy podkleimy karton. W każdym domowym warsztacie powinny się znaleźć także: miarka, poziomica, pędzel, nożyk introligatorski, metalowa szpachelka, zestaw śrubokrętów, taśmy izolacyjne i latarka kieszonkowa.
Kompletując wyposażenie domowego mini warsztatu zadbajmy o pojemniki, w których będziemy przechowywać zgromadzone skarby. Kupmy także niezbędne narzędzia, które z pewnością będą przydatne podczas drobnych napraw.