Odświeżacze powietrza – co wyróżnia te najlepsze?

Aby określić, jaki odświeżacz powietrza jest najlepszy, wcale nie należy skupiać się wyłącznie na atrakcyjności zapachu. Mają na to wpływ też inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę podczas wyboru odświeżacza. Oto krótki poradnik, dzięki któremu można dowiedzieć się, jakie aspekty wpływają na jakość odświeżaczy do powietrza. 

Dlaczego warto kupić odświeżacz do powietrza?

Odświeżacze do powietrza nie są popularnym trendem w Polsce, choć coraz więcej osób zaczyna zwracać uwagę na to, jak pachną wnętrza ich domów i samochodów. W przestrzeniach użytkowych nietrudno bowiem o pojawienie się nieprzyjemnych zapachów, które ciężko zneutralizować. Niektórzy próbują poradzić sobie z problemem za pomocą domowych sposobów, jednak nie można zaliczyć ich do najskuteczniejszych.

Odświeżacze do powietrza nie tylko pomagają usuwać przykre zapachy, ale także wydzielają przyjemny aromat, który poprawia atrakcyjność wnętrz i sprawia, że przyjemniej spędzać w nich czas. Warto pokusić się o takie rozwiązanie szczególnie, jeżeli często zaprasza się gości.

Świeży zapach

Na co zwracać uwagę podczas wyboru odświeżaczy do powietrza?

Osoby poszukujące odświeżaczy do powietrza często sugerują się niską ceną. Wydawanie większych sum na zapach wydaje się czystą fanaberią. Jednak jak się okazuje, tańsze odświeżacze mogą nie tylko nie spełniać swojego zadania, ale starczają na bardzo krótko, przez co wymagane jest częstsze ich wymienianie. W ostatecznym rozrachunku tańsze produkty mogą generować większe koszty. Istotny jest tutaj więc stosunek jakości do ceny, a nie warto oszczędzać oczekując zadowalających rezultatów.

Zobacz również  Profesjonalne malowanie łazienki. Na co zwrócić uwagę?

Oprócz akceptowalnej ceny, warto zwrócić uwagę na to, na ile wystarczy dany odświeżacz. Niektóre marki oferują produkty, które co prawda ładnie pachną, ale starczają tylko na… kilka godzin! Bezpośrednio łączy się to także z trwałością zapachu. Jeżeli jest duża, mniej odświeżacza trzeba będzie zużyć, a co za tym idzie: będzie starczał na dłużej.

Istotną kwestią w doborze dobrego odświeżacza jest także jego skład chemiczny. Powinien być on całkowicie pozbawiony szkodliwych substancji, takich jak benzyna, formaldehyd, limonen i inne związki lotne. Należy także unikać etanolu, fenolu i alkoholu benzylowego.

Ostatnim aspektem wyboru najlepszego odświeżacza jest jego atrakcyjny zapach. Należy wybierać możliwie łagodne aromaty, ponieważ podczas dłuższego wdychania, cięższe zapachy mogą okazać się drażniące.

Jaki odświeżacz do powietrza wybrać?

Na rynku dostępne jest wiele różnych rodzajów odświeżaczy. Najlepiej wybrać ten, który będzie przystosowany do wybranego wnętrza, np. inny sprawdzi się w aucie, inny w łazience czy kuchni. Nie chodzi tu wyłącznie o zapachy, ale również formę ich rozprowadzania.

We wnętrzach rzadziej użytkowanych można zastosować odświeżacze do powietrza z czujnikiem ruchu. Zadziałają tylko wtedy, kiedy będą potrzebne, bez niepotrzebnego zużywania się. W salonie lub pokojach dobrym rozwiązaniem będą odświeżacze elektryczne, które pracują systematycznie przez cały czas. Receptą na przykre zapachy w kuchni będą aerozole, których używa się doraźnie zaraz po gotowaniu. Natomiast w łazience można zastosować subtelne żele. Wybierając odświeżacz do samochodu należy szukać produktów z dodatkowymi filtrami zapachów oraz wilgoci.

Zobacz również  Charakterystyka poszczególnych kolorów