Kleje termotopliwe we florystyce

Współczesne kwiaciarki to już nie tylko sprzedawczynie kwiatów. Aby sprostać wymogom klientów florystki kończą specjalne kursy i sięgają po różne narzędzia pomagające im tworzyć z kwiatów prawdziwe dzieła sztuki. Niezwykle pomocne są kleje, w tym szczególnie kleje termotopliwe, które w dyskretny i elegancki sposób pomagają dekorować rośliny.

Bukieciarstwo, ikebana czy po prostu sztuka układania kwiatów to umiejętności wymagające od florysty zmysłu artystycznego, zdolności manualnych, cierpliwości oraz dokładności. Ponadto dobra pracownia florystyczna powinna być wyposażona w dobry pistolet do klejenia na gorąco. Kleje termotopliwe we florystyce to już bowiem podstawa efektywnej i efektownej pracy.

Pistolet do kleju

Kleje do wszystkiego

Kleje termotopliwe ze względu na swoją uniwersalność znajdują zastosowanie w wielu obszarach usługowych, w których konieczne jest częste i proste w obsłudze łączenie różnych powierzchni. Świetnie sprawdzają się również we florystyce. Floryści codziennie przygotowują bukiety. Zarówno, na co dzień, jak i na specjalne okazje oraz uroczystości. W zależności od okazji różne są oczekiwania klientów i wymagania samego kwiatowego dzieła. Mamy bukiety ślubne, urodzinowe, wiązanki pogrzebowe, ale też dekoracje kwiatowe na stół, krzesła, samochód, scenę. Każda wiązanka czy ozdoba ma swoją architekturę i elementy dodatkowe, które łącznie tworzą artystyczną całość. Aby efekt był zachwycający ważny jest nie tylko koncept, ale też trwałość i estetyka wykonania. W tym celu kwiaciarze chętnie sięgają po kleje termotopliwe, które doskonale łączą wszelkie materiały – kwiaty naturalne i sztuczne, piórka, wstążki, elementy z papieru, kartonu, bibuły, styropianu, materiały tekstylne, a nawet plastik czy metal.

Zobacz również  Paleta kolorów farb do ścian

Z dbałością o detale

Kleje termotopliwe we florystyce znajdują zastosowanie głównie z uwagi na szybkość działania, prostotę obsługi oraz możliwość estetycznego i dokładnego łączenia najdrobniejszych elementów. Bukiety czy dekoracje ślubne to coraz częściej małe dzieła sztuki. Klienci wymagają, aby każdy element był precyzyjnie wykonany. Klej pozwala na takie przytwierdzenie drobnych perełek, serduszek czy innych ozdóbek żeby nie było widać łączenia, ale żeby wykonanie było trwałe i odporne na różne sytuacje, jak warunki atmosferyczne czy czas. Z czasem i pogodą zmagają się również wiązanki pogrzebowe, zostają one na grobach i przez dłuższy czas powinny stanowić estetyczną ozdobę, wszystkie elementy muszę być więc stabilne i trwale połączone, aby pod wpływem wiatru czy deszczu wiązanka nie rozpadła się. Podobnie sytuacja wygląda z dekoracjami kwiatowymi samochodów, sal bankietowych, strojów czy nawet scen artystycznych.

Kleje na gorąco są podstawowym narzędziem pracy florystów. Trwałe spoiwa, których nie widać pozwalają bowiem osiągnąć tzw. efekt „wow” w pracy twórczej florystów. Nagrodą za skrupulatność i dbałość o detale najczęściej jest powracający klient, co każdy kwiaciarz artysta z pewnością doceni. I co ważne klejenie na gorąco jest metodą nie tylko prostą i trwało, ale tez stosunkowo niskobudżetową i ogólnodostępną.

Zobacz również  Farby dekoracyjne jak malować