Czym wyczyścić rurę?

Zapchane rury mogą przysporzyć nam naprawdę wielu kłopotów. Jeśli coś takiego się wydarzy, będziemy mieć problem z nieprawidłowo funkcjonującą instalacją. Woda nie będzie swobodnie spływać i zapewne pojawi się nieprzyjemny zapach. Chcąc temu zaradzić, możemy kupić specjalne narzędzia dla profesjonalistów, czyli urządzenia do czyszczenia rur.

Kiedy są potrzebne urządzenia do czyszczenia rur?

Sposobów na przeczyszczenie rur jest kilka, ale zanim sięgniemy po narzędzia do profesjonalistów, postarajmy się ustalić, co jest przyczyną problemów. Elementy zapychające rury mogą być bowiem różne, a zależy to od rodzaju pomieszczenia, w którym instalacja została zapchana. Najczęściej tego typu problemy pojawiają się w kuchni. To tam bowiem zmywamy naczynia i przygotowujemy posiłki, co oczywiście sprzyja przedostawaniu się do rur resztek jedzenia oraz tłuszczów. Tego typu ciała obce mogą w tempie błyskawicznym zapchać rurę. W takim przypadku trzeba skorzystać z urządzenia do czyszczenia rur, a w przyszłości nakładać na odpływ specjalne sitko, które zatrzyma resztki jedzenia. W łazience często zapycha się odpływ prysznica lub wanny. Jeśli jest on zbyt ciasny, łatwo może dojść do jego zablokowania przez gromadzące się włosy. Przewód kanalizacyjny może zostać zapchany również z poziomu umywalki. Mydło, pasta do zębów, włosy i resztki produktów do demakijażu również zapychają odpływ. Zapchaniu ulec może także sedes, zazwyczaj z powodu odkładającego się papieru toaletowego.

Zobacz również  Jakie wybrać płytki podłogowe do łazienki

Udrożnienie rury – z czego możemy skorzystać? Sięgamy po narzędzia dla profesjonalistów

Wśród popularnych urządzeń do czyszczenia rur wymienić należy specjalną spiralę, której konstrukcja jest oparta na odpowiednio zwiniętym stalowym drucie i ostrej końcówce. Na drugim końcu spirali znajduje się specjalna korba. Przed wykonaniem jakichkolwiek czynności, usuwamy syfon i wprowadzamy spiralę do rury. Następnie energicznie kręcimy korbą. W ten sposób likwiduje się przeszkodę, a zator jest szybko usunięty. Pamiętajmy, że spirala powinna mieć sporą długość, by móc dobrze przeczyścić rury. Jeżeli sami sobie nie poradzimy, będziemy musieli poprosić o pomoc fachowca, który dysponuje najlepszymi narzędziami dla profesjonalistów. Hydraulicy korzystają bowiem z modeli elektrycznych, których praca jest znacznie bardziej wydajna. Tego typu urządzenia do czyszczenia rur są znacznie droższe, ale szybko i bez problemu wyczyszczą rury, kominy czy pion wentylacyjny.

Inne urządzenia do czyszczenia rur

Najbardziej podstawowym narzędziem jest przepychaczka do rur. Najczęściej wykonana jest z drewnianego trzonka i gumowego elementu roboczego o kształcie kielicha. Wystarczy jedynie „przyssać’ końcówkę do odpływu i wykonywać energiczne ruchu w górę i w dół, dzięki czemu doprowadzimy do pompowania ścieków. Jeżeli przepychamy umywalkę bądź wannę, zatkajmy otwory przelewowe, gdyż w innym wypadku cała operacja okaże się nieskuteczna.
Zapychane rury to problem, który może skomplikować codzienne życie. Zamiast narzekać, odwiedźmy sklep z narzędziami dla profesjonalistów i kupmy urządzenia do czyszczenia rur, które szybko przyniosą odpowiednie rozwiązanie.

Zobacz również  Ogrodzenie panelowe Białystok i okolice – sprzedaż, montaż